Konferencje

23 X 2024

Zapraszamy do nadsyłania tekstów naukowych do monografii EUROPRENEUSHIP & SUSTAINABILITY. Termin nadsyłania tekstów: 30 marzec 2025

Poniżej znajdują się pliki z informacją nt. wymagań redakcyjnych (EN) oraz szablon tekstu.

21 X 2024

Szanowni Państwo, certyfikaty z udziału w konferencji zostaną po przygotowaniu graficznym przesłane do Państwa w formie plików pdf. Zgodnie z przekazanymi Państwu informacjami będą dwa rodzaje certyfikatów tj. z tzw. aktywnym uczestnictwem (osoby, które wygłaszały referat) oraz standardowe certyfikaty uczestnictwa.

Komitet Naukowy Konferencji

dr Janusz Rosiek

dr Tomasz Kusio

dr Zofia Gródek-Szostak

dr Joanna Małecka

dr Alexandra Borges

dr Iolanda Vieira

dr Nino Adamashvilli

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom drugiej już edycji międzynarodowej konferencji dla młodych naukowców EUROPRENEURSHIP & SUSTAINABILITY.

27 IX Program Konferencji – linki do udziału online w konferencji są dostępne poniżej w programie konferencyjnym

KOLEJNA Z CYKLU KONFERENCJA NAUKOWA „EUROPRENEURSHIP & SUSTAINABILITY” w Krakowie

Szanowni Państwo,
z ogromną przyjemnością chcielibyśmy zaprosić do udziału w konferencji: „EUroprzedsiębiorczość a współczesne wyzwania równoważenia rozwoju społeczno-gospodarczego”, w ramach cyklu konferencji: „Europrzedsiębiorczość vs. równoważenie rozwoju społeczno-gospodarczego”, która odbędzie się w dniach 30.09-01.10.2024 r. w formule hybrydowej (stacjonarnej i zdalnej). Organizatorem konferencji jest Ośrodek Badań Europejskich im. J. Retingera, działający przy Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie oraz Instytut Badań i Innowacji w Edukacji z siedzibą w Częstochowie. Konferencja odbywa się w ramach inicjatywy #KrakowskieKonferencjeNaukowe.

Zasadniczym celem tegorocznych obrad konferencyjnych będzie kontynuacja niezwykle ciekawych rozważań, które miały miejsce podczas ubiegłorocznej konferencji. W szczególności chcielibyśmy przedyskutować problematykę związaną przede wszystkim z następującymi zagadnieniami: (1) wpływ współczesnych kryzysów gospodarczych na równoważenie rozwoju społeczno-gospodarczego i rozwój europrzedsiębiorczości w krajach UE, (2) rola sztucznej inteligencji w stymulowaniu zrównoważonego rozwoju i przedsiębiorczości, (3) nowoczesne metody i instrumenty wspierania aktywności gospodarczej w ww. obszarach, (4) równoważenie procesów produkcyjnych i konsumpcyjnych w krajach UE, (5) pozytywne i negatywne aspekty Nowego Zielonego Ładu UE, (6) wspieranie równoważenia rozwoju i europrzedsiębiorczości poprzez działalność w zakresie ekoinnowacji, (7) równoważenie rozwoju sektora energetycznego w krajach UE, (8) wyzwania w zakresie implementacji polityki klimatycznej i ekologicznej przez kraje UE (10) nowe technologie w rozwoju społecznym.

Dodatkowo, tegoroczna konferencja ma na celu upowszechnienie projektu DigIN, który obejmuje: Tworzenie cyfrowego ekosystemu edukacyjnego w celu zwiększenia zdolności i gotowości Organizacji Edukacji Dorosłych (AEO) do efektywnego przejścia na edukację cyfrową. Działalność transnarodową i współpracę w celu stworzenia cyfrowo inkluzywnego środowiska dla wszystkich obywateli i pokoleń.

Powyższe zagadnienia mogą być rozpatrywane na różnych poziomach rządzenia: UE, krajowym/narodowym, regionalnym i lokalnym.

Oczywiście również inne związane z powyższymi tematy będą mile widziane. Podobnie jak w roku ubiegłym, efektem Konferencji będzie publikacja recenzowanej monografii w formule open access.

Serdecznie zapraszamy do zgłoszenia bezpłatnego udziału w konferencji poprzez wypełnienie formularza rejestracyjnego https://forms.gle/GqkeTy4g9KFrpWpA9.

W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości pozostajemy do Państwa dyspozycji pod niniejszym adresem e-mail (obe@uek.krakow.pl).

Konferencja odbywa się w formule hybrydowej online oraz onsite (KRAKÓW)

Kraków – ze względu na siłę demograficzną, ekonomiczną, społeczną i naukowo – kulturową – jest drugim miastem Polski. Posiada unikalne walory, na których opiera rozwój gospodarczy oraz wzrost jakości życia. Dysponuje wysokiej jakości kapitałem ludzkim, jest miastem świadomego wyboru miejsca zamieszkania, pracy, nauki, spędzania wolnego czasu dla ludzi wykształconych i kreatywnych. Priorytetem jest zrównoważony rozwój i możliwość sprostania konkretnym wyzwaniom przy umiejętnym wykorzystaniu własnych zasobów.

Ośrodek akademicki, z działającym od 650 lat Uniwersytetem na czele, jest trwale zespolony z miastem i w unikalny sposób buduje niepowtarzalny zasób wiedzy. Jest kluczem do konkurencyjności i innowacyjności nie tylko Krakowa, ale także całego regionu. Rozwijająca się intensywnie gospodarka oparta na wiedzy to zupełnie nowy proces w życiu gospodarczym Miasta, który włącza go w obieg nowoczesnej ekonomii świata.

Nadrzędnym celem jest, by Kraków był nie tylko miastem nowoczesnym, ale i dumnym z historycznego dziedzictwa. By był otwartą, bogatą, przyjazną i bezpieczną metropolią, tętniącą kulturą. Inteligentne zarządzanie i wzmacnianie sfery nowoczesnych usług oraz sektora badawczo-rozwojowego jest fundamentem rozwoju Krakowa – miasta, w którym stawia się na innowacyjność i efektywną współpracę nauki i biznesu.

Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej i zapoznania się możliwościami, jakie oferuje magiczny Kraków – zakorzeniony w tradycji, uwrażliwiony na codzienność i otwarty na rozwój: www.dlabiznesu.krakow.pl.

Z serdecznymi pozdrowieniami oraz zaproszeniem do zwiedzania Krakowa (#KrakowExperience 1.36 https://vimeo.com/486373523/64f83f10ef), w imieniu Komitetu Organizacyjnego Konferencji

Fot. Piotr Krochmal

Fot. Piotr Krochmal

Sesje tematyczne

Europrzedsiębiorczość

1. Możliwości, szanse, zagrożenia i wyzwania w zakresie rozwoju zielonej europrzedsiębiorczości w dobie współczesnych kryzysów gospodarczych.

2. Problemy finansowania zielonej europrzedsiębiorczości na poziomie krajów/regionów UE.

3. Europrzedsiębiorczość a międzynarodowa konkurencyjność gospodarcza krajów/regionów UE.

Równoważenie rozwoju

1. Sytuacja gospodarcza w Europie a możliwości, szanse, zagrożenia i wyzwania równoważenia rozwoju społeczno-gospodarczego krajów/regionów UE.

2. Problemy finansowania równoważenia rozwoju społeczno-gospodarczego krajów/regionów UE.

3. Zrównoważony rozwój a możliwości poprawy międzynarodowej konkurencyjności gospodarczej krajów/regionów UE.

Cyfrowa edukacja i kompetencje

  1. Rozwijanie kompetencji edukatorów oraz innych pracowników edukacji dorosłych w zakresie cyfryzacji i technologii.
  2. Tworzenie i rozwijanie cyfrowego ekosystemu edukacyjnego w celu wsparcia organizacji edukacji dorosłych (AEO) w efektywnym przejściu na edukację cyfrową.
  3. Współpraca międzynarodowa na rzecz tworzenia cyfrowo inkluzywnego środowiska dla wszystkich pokoleń i obywateli.

9 XII 2023.
Certyfikaty z konferencji poświęconej przedsiębiorczości i zrównoważonemu rozwojowi zostaną wysłane do uczestników konferencji. Osoby, biorące aktywny udział również otrzymają stosowne certyfikaty potwierdzające wygłoszenie referatu

Szanowni Państwo,

Mamy zaszczyt, a zarazem przyjemność, zaprosić Państwa na organizowaną przez Ośrodek Badań Europejskich im. J. Retingera wraz z Instituto Politecnico de Viana do Castelo międzynarodową zdalną konferencję naukową na temat: Równoważenie rozwoju i Przedsiębiorczość. Mamy nadzieję, że obrady konferencyjne będą stanowić doskonałą okazję do wysłuchania prezentacji przygotowanych przez autorów międzynarodowej monografii pod tym samym tytułem. Konferencja odbędzie się na platformie ZOOM w dniu 28 listopada 2023 r. (wtorek) w godzinach 10.00-15.00 czasu warszawskiego (link do konferencji zostanie przesłany osobom zarejestrowanym). Poniżej prezentujemy plan konferencyjny:

10:00 – 10:30 Otwarcie konferencji

10:30 – 12:00 Sesja I PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ

12:00 – 12:15 Dyskusja

12:15 – 12:30 Przerwa

12:30 – 14:00 Sesja II ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ

14:00 – 14:15 Dyskusja

14:15 – 14:30 Podsumowanie i zamknięcie konferencji

Będzie nam bardzo miło gościć Państwa na konferencji. Wyrażamy również nadzieję, że jej owocne obrady w wysokim stopniu przyczynią się do rozpowszechnienia wiedzy z zakresu przedsiębiorczości i równoważenia rozwoju społeczno-gospodarczego. Prosimy o zgłoszenia za pomocą zamieszczonego tutaj formularza Google, w nieprzekraczalnym terminie do dnia 22 listopada 2023 r. Mamy nadzieję, że tegoroczna konferencja zapoczątkuje cykl organizowanych cyklicznie przez zespół OBE konferencji związanych z szeroko rozumianą problematyką równoważenia rozwoju społeczno-gospodarczego i przedsiębiorczości.

W oczekiwaniu na Państwa zgłoszenia, pozostajemy z wyrazami szacunku,

Organizatorzy Konferencji

pl_PLPolish